IPD105N03LG
MOSFET N-CH 30V 35A TO252-3
product image
IPD105N03LG Picture
SeekIC No. : 004375764 Detail
IPD105N03LG: MOSFET N-CH 30V 35A TO252-3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IPD105N03LG
Mfg:
Infineon Technologies (VA)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationIPD105N03LG
VendorInfineon Technologies (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C35A
Rds On (Max) @ Id, Vgs10.5 mOhm @ 30A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1500pF @ 15V
Power - Max38W
PackagingDigi-Reel?
Gate Charge (Qg) @ Vgs14nC @ 10V